
Już od kilku lat Muzeum Wolnej Białorusi latem daje młodym artystkom i artystom możliwość zaprezentowania swoich prac szerokiej publiczności oraz zorganizowania indywidualnej wystawy.
W tym roku w naszej przestrzeni gościmy Ingę Wójcik – młodą polską artystkę, studentkę V roku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
1 lipca o godz. 18:00 w Muzeum Wolnej Białorusi odbędzie się otwarcie wystawy „Metrum” – części dyplomowego projektu Ingi Wójcik.
Wystawa prezentuje charakterystyczny sposób pracy artystki z obrazem. Poprzez nakładanie warstw, rozmywanie i zacieranie form realistyczne motywy stopniowo przechodzą w abstrakcję.
Punktem wyjścia dla prezentowanych prac są wspomnienia, fragmenty miejskiego krajobrazu oraz codzienne obserwacje.
W ramach wystawy zaprezentowana zostanie również instalacja dźwiękowa „Palimpsest” – dialog malarstwa i dźwięku.
Kompozytor Cyryl Jegliński stworzył utwór muzyczny inspirowany kompozycją obrazów.
Za realizację techniczną odpowiada Jakub Malinowski.
Muzeum Wolnej Białorusi
1 lipca, godz. 18:00