Otwarcie wystawy Ingi Wójcik w Muzeum Wolnej Białorusi

Icon
July 1, 2026
News Main Image

Już od kilku lat Muzeum Wolnej Białorusi latem daje młodym artystkom i artystom możliwość zaprezentowania swoich prac szerokiej publiczności oraz zorganizowania indywidualnej wystawy.

W tym roku w naszej przestrzeni gościmy Ingę Wójcik – młodą polską artystkę, studentkę V roku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

1 lipca o godz. 18:00 w Muzeum Wolnej Białorusi odbędzie się otwarcie wystawy „Metrum” – części dyplomowego projektu Ingi Wójcik.

Wystawa prezentuje charakterystyczny sposób pracy artystki z obrazem. Poprzez nakładanie warstw, rozmywanie i zacieranie form realistyczne motywy stopniowo przechodzą w abstrakcję.

Punktem wyjścia dla prezentowanych prac są wspomnienia, fragmenty miejskiego krajobrazu oraz codzienne obserwacje.

W ramach wystawy zaprezentowana zostanie również instalacja dźwiękowa „Palimpsest” – dialog malarstwa i dźwięku.

Kompozytor Cyryl Jegliński stworzył utwór muzyczny inspirowany kompozycją obrazów.
Za realizację techniczną odpowiada Jakub Malinowski.

Muzeum Wolnej Białorusi

1 lipca, godz. 18:00